Dechový orchestr

Dechový orchestr navazuje na několik desetiletí existující tradici, kdy orchestry pracovaly pod vedením pana K. Hájka a J. Malého, později M. Kotlára.

Dechový orchestr v současné době reprezentuje školu na mnoha vystoupeních a s úspěchem se účastnil soutěže dechových orchestrů ZUŠ v letech 2011, 2014 a 2017v Letovicích.

Při práci v dechovém orchestru se žáci seznámí nejen s hudbu klasickou psanou přímo pro dechový orchestr, ale také s populárními písněmi, různými úpravami symfonických skladeb a transkripcemi.

Členové orchestru 2018 / 2019

Flétna I. Galáčová Karolína
Flétna I. Kočnár Samuel
Flétna I. Vestfálová Lada
Flétna II. Šírlová Karolína
Flétna II. Ouhrabková Ema
Flétna II. Pokorná Michaela
Hoboj Hartmanová Kateřina
Hoboj Jiráňová Leona
Hoboj Horáková Daniela
Violoncello Prokešová Kristina
Violoncello Skalák Marek
Violoncello Krejčí Cristina
Violoncello Čalounová Markéta
Klarinet I. Plšková Magdaléna
Klarinet I. Vele Martin
Klarinet I. Jandová Sára
Klarinet I. Šitavanc Ondřej
Klarinet II. Vrchovský Vít
Klarinet II. Sanochkina Natalia
Klarinet II. Prokešová Tereza
Klarinet II. Jahnová Michaela
Klarinet III. Sasková Monika
Klarinet III. Borkovcová Kateřina
Klarinet III. Látka Pavel
Klarinet III. Lojková Klára
Klarinet III. Plichtová Anežka
AltSax I. Samuel Janecký
AltSax I. Dastychová Eliška
AltSax II. Vohlídalová Sára
AltSax II. Dousková Julie
TenorSax Marciňáková Zuzana
TenorSax Breuer Filip
Trubka I Haufert Adam
Trubka I Nováková Lenka Lea
Trubka I Breuer Vít
Trubka II Novák Filip
Trubka II Šidlof Vojtěch
Trubka III Plachý Jiří
Trubka III Těmín Jan
Horna I Pálka David
Horna II Šilar Jan
Trombon I Jurica Adam
Trombon II Bobek Matyáš
Trombon III Jakubec Jakub
Baryton I Breburda Jan
Baryton II Kayalibay Deniz Ali
Tuba Bílek Jan
Bicí Fiala Jan
Bicí Sokol Petr
Bicí Bumbálek Štěpán
Bicí Shon Ondřej
Bicí Levko Tomáš

 

Učitelé

Graziano Sanvito (dirigent), Lucie Havlíková

Pravidelné zkoušky

Dechový orchestr zkouší pravidelně každé pondělí ve velkém sále od 16.45 do 19.00 hod.

Repertoár

Jacob de Haan-Ross Roy

Jacob de Haan-Town of the seven hills
Jan Van der Roost-Arsenal
John Williams-Highlights from Star Wars
Murray Mencher, Bruce Broughton, Sammy Lerner, Henry Mancini, Jerry Livingston-Cartoon Express
Pharrel Williams-Happy

Vystoupení

naleznete v KALENDÁŘI AKCÍ