Zobáček

Zobáček – soubor zobcových fléten

Zobáček působí na Základní umělecké škole Liberec od školního roku 2010/11. Letos jsme tedy zahájili již osmou sezónu. V současnosti má Zobáček třicet členů, ve věku od sedmi do šestnácti let. Hrajeme na zobcové flétny sopránové, altové, tenorové, basové, někdy i sporaninovou. Oblíbili jsme si také využití dechových nástrojů, které již někteří členové ovládají (flétna, hoboj, klarinet, fagot). Hrajeme i s doprovodem klavíru či bicích nástrojů.

Studium zobcové flétny je specifické tím, že je buď hlavním studijním oborem, nebo obdobím přípravy hry na ostatní dechové nástroje. Z toho důvodu se členové v souboru budou vždy poměrně rychle obměňovat. Velmi nás však těší, že ačkoli někteří členové již na jiný dechový nástroj přestoupili, Zobáčku zůstávají věrní.

Repertoár Zobáčku je rozmanitý, věnujeme se jednak skladbám pro zobcové flétny, napsaným v období od středověku po současnost, velmi rádi ale také studujeme úpravy všemožných písní. které upravuje přímo pro Zobáček náš učitel Jiří Votrubec.

Hrou v souboru se učíme spolupráci mezi muzikanty, připravujeme se na hru ve větším orchestru, scházíme se pro radost a s radostí si třeba i zazpíváme.

V roce 2017 se chytáme vyrazit až do Estonska a Lotyšska na výměnný pobyt.

 

Členové souboru 2017 / 2018

SOPRÁNOVÉ FLÉTNY:

Barbora Hodačová, Lukáš Janda, Tereza Jízdná, Soňa Kmentová, Adéla Kočnarová, Žaneta Kuntová, Tereza Pejsarová, Andrea Plášilová, Johana Podhorná, Sára Pohlodková, Lenka Ranšová, Alžběta Roudnická, Adéla Šeflová, Anna Vaňková, Apolena Vladyková, Jana Vestfálová

ALTOVÉ FLÉTNY:

Anna Dohnalová, Michaela Jahnová, Irena Plischkeová, Magdalena Podhorná, Jiří Vestfál, Kateřina Zamrzlová

TENOROVÉ FLÉTNY:

Marek Frinta, Adéla Kaftanová, Amálie Musilová, Michaela Pokorná, Vít Zábranský

BASOVÉ FLÉTNY:

Karolína Pařízková, Eduard Volf

JAKÉKOLI FLÉTNY:

Lada Vestfálová

 

Učitelé

Šárka Dušková, Jiří Votrubec

Pravidelné zkoušky

každé úterý v salonku ZUŠ (uč. č. 218) 15.40 – 17.15 hodin

Vystoupení

naleznete v KALENDÁŘI AKCÍ