Dopravní situace

Vážení rodiče,

od pondělí 2. října 2023 až do Vánoc bude z důvodů stavebních prací uzavřena Sokolská ulice mezi Malým divadlem a mostem pod Krajskou vědeckou knihovnou.

Uzávěra změní zásadně dopravu kolem školy.

Ulice Frýdlantská bude jednosměrná pouze od světelné křižovatky u radnice k bývalé bance ČSOB (dnes centrum Tulipán) ke křižovatce s Tovaryšským vrškem.

Dále směrem dolů podél školy bude ul. Frýdlantská vedena obousměrné se zákazem zastavení. Zastavit bude možné až na veřejných parkovištích pod Avicenou (ul. Pálkova).

Ulice Tovaryšský vršek bude vedena jednosměrně, ale opačně než doposud - tzn., že bude průjezdná od školy nahoru na Sokolské náměstí.

Pokud povezete děti do nebo ze školy, doporučujeme je vysadit na křižovatce Frýdlantská-Tovaryšský vršek a vyjíždět nahoru na Sokolské náměstí nebo využít ulici Heliova, která vede jednosměrně od Křížového kostela k ZUŠ - a pak použít výjezd Tovaryšským vrškem na Sokolské náměstí.

Vzhledem k tomu, že Sokolská ulice bude uzavřena, bude na Sokolském náměstí násobně větší provoz a je třeba počítat se zdržením.

Chcete-li se vyhnout ucpaným ulicím kolem budovy školy, vysaďte děti na parkovišti na Sokolském náměstí nebo na parkovišti u Maškovky.

Kolem školy mimo parkoviště prosím zastavujte pouze na výstup a nástup, jinak zvýšíte už tak přetíženou kapacitu propustnosti ulic v okolí školy.

Zvažte nezbytnost dopravy autem. Pokud přijedete, počítejte s větší pohybem dětí kolem školy. Prosím o vaši trpělivost a vzájemnou ohleduplnost.

Děkuji a jsem s přátelským pozdravem

Tomáš Kolafa, ředitel školy

Plánek s dopravním značením k nahlédnutí zde....

Tradice Kvalita Porozumění