ZOBÁČEK

Zobáček – soubor zobcových fléten

Zobáček působí na Základní umělecké škole Liberec od školního roku 2010/11. V současnosti má Zobáček třicet členů, ve věku od sedmi do šestnácti let. Hrajeme na zobcové flétny sopránové, altové, tenorové, basové, někdy i sporaninovou. Oblíbili jsme si také využití dechových nástrojů, které již někteří členové ovládají (flétna, hoboj, klarinet, fagot). Hrajeme i s doprovodem klavíru či bicích nástrojů.

Studium zobcové flétny je specifické tím, že je buď hlavním studijním oborem, nebo obdobím přípravy hry na ostatní dechové nástroje. Z toho důvodu se členové v souboru budou vždy poměrně rychle obměňovat. Velmi nás však těší, že ačkoli někteří členové již na jiný dechový nástroj přestoupili, Zobáčku zůstávají věrní.

Repertoár Zobáčku je rozmanitý, věnujeme se jednak skladbám pro zobcové flétny, napsaným v období od středověku po současnost, velmi rádi ale také studujeme úpravy všemožných písní. které upravuje přímo pro Zobáček náš učitel Jiří Votrubec.

Hrou v souboru se učíme spolupráci mezi muzikanty, připravujeme se na hru ve větším orchestru, scházíme se pro radost a s radostí si třeba i zazpíváme.

Členové souboru 2021 / 2022

SOPRÁNOVÉ FLÉTNY:

Barbora Adamčiaková
Zora Černíková
Natálie Falč
Lucie Schmidtová
Ondřej Novotný
Alžběta Šámalová
Libuše Secká
Štěpán Vaněk
Aneta Závacká


ALTOVÉ FLÉTNY:

Tereza Pejsarová
Anežka Tichá
Štěpán Knězů

TENOROVÉ FLÉTNY:

Valentýna Wanka
Petra Hofmanová
Adéla Kaftanová
Kristina Vizenher

Učitelé

Jiří Votrubec
Lucie Havlíková

Pravidelné zkoušky

každé úterý v salonku ZUŠ (uč. č. 218) 15.40 – 17.15 hodin

Vystoupení

naleznete v KALENDÁŘI AKCÍ

 

Tradice Kvalita Porozumění